Vigselregister

Personregister till vigselböcker, från det att de började föras (vanligtvis i slutet av 1600-talet) till 1800-talets andra hälft, i många fall även senare. Registret omfattar hela Gotlands och Kronobergs län, större delen av Värmlands län, ett åttiotal församlingar i landskapet Södermanland samt vissa församlingar i Blekinge län, Jönköpings län, Kalmar län, Norrbottens län och Stockholms län. Dessutom ingår hela Gävleborgs län för åren 1800-1840. Registret är ett pågående projekt och mer sökbart material kommer att tillkomma efterhand.

FörkortningBeskrivning
AD ArkivDigital
BSF Botvidbygdens Släktforskarförening
ESSF Eskilstuna-Strängnäs Släktforskarförening
KFV Katrineholm-Flen-Vingåkers släktforskarförening
KGF Kronobergs Genealogiska Förening
LBFF Lulebygdens forskarförening
P Privatperson
NOSFF Nyköping-Oxelösunds Släktforskarförening
NSFF Norrtälje Släktforskarförening
OO Olle Överby
SBFFE Släkt- och Bygdeforskarföreningen Engelbrekt
SLD Släktdata
SSff Södertälje Släktforskarförening
VSFF Värmlands Släktforskarförening
LänFörsamlingÅrtal (luckor finns)Tillverkare
Blekinge Asarum 1714-1735 KGF
Blekinge Augerum 1695-1702,1716-1734,1747-1816 KGF
Blekinge Backaryd 1707-1929 KGF
Blekinge Bräkne-Hoby 1677-1894 KGF
Blekinge Edestad 1721-1899,1921-1925 KGF
Blekinge Eringsboda 1854-1899 KGF
Blekinge Fridlevstad 1696-1860 KGF
Blekinge Förkärla 1713-1849,1860-1925 KGF
Blekinge Hasslö 1888-1895 KGF
Blekinge Hjortsberga 1721-1899 KGF
Blekinge Hällaryd 1647-1767 KGF
Blekinge Karlskrona amiralitetsförsamling 1692-1821 KGF, AD
Blekinge Karlskrona stadsförsamling 1782-1847 KGF
Blekinge Karlskrona tyska 1738-1797 KGF
Blekinge Kristianopel 1713-1836 KGF
Blekinge Listerby 1713-1899,1921-1925 KGF
Blekinge Lyckeby 1695-1732 KGF
Blekinge Lösen 1831-1887 KGF
Blekinge Mörrum 1696-1754 KGF
Blekinge Nättraby 1729-1862 KGF
Blekinge Ramdala 1674-1847 KGF
Blekinge Ronneby 1815-1820,1855-1862,1886-1894 KGF
Blekinge Sturkö 1861-1895 KGF
Blekinge Tving 1738-1825 KGF
Blekinge Åryd 1704-1920 KGF
Blekinge Öljehult 1860-1941 KGF
Gotland Akebäck 1747-1860 OO
Gotland Ala 1691-1860 OO
Gotland Alskog 1745-1860 OO
Gotland Alva 1685-1860 OO
Gotland Anga 1688-1860 OO
Gotland Ardre 1718-1860 OO
Gotland Atlingbo 1714-1860 OO
Gotland Barlingbo 1718-1860 OO
Gotland Björke 1724-1860 OO
Gotland Boge 1723-1860 OO
Gotland Bro 1740-1860 OO
Gotland Burs 1713-1860 OO
Gotland Buttle 1733-1860 OO
Gotland Bäl 1741-1858 OO
Gotland Dalhem 1688-1860 OO
Gotland Eke 1681-1859 OO
Gotland Ekeby 1717-1860 OO
Gotland Eksta 1723-1860 OO
Gotland Endre 1721-1860 OO
Gotland Eskelhem 1730-1749,1785-1860 OO
Gotland Etelhem 1690-1860 OO
Gotland Fardhem 1731-1860 OO
Gotland Fide 1658-1860 OO
Gotland Fole 1743-1860 OO
Gotland Follingbo 1682-1714,1735-1860 OO
Gotland Fröjel 1681-1860 OO
Gotland Fårö 1723-1860 OO
Gotland Gammelgarn 1717-1860 OO
Gotland Ganthem 1698-1860 OO
Gotland Garde 1689-1860 OO
Gotland Gerum 1805-1860 OO
Gotland Gothem 1743-1860 OO
Gotland Grötlingbo 1723-1860 OO
Gotland Guldrupe 1740-1860 OO
Gotland Hablingbo 1689-1703,1755-1860 OO
Gotland Hall 1766-1860 OO
Gotland Halla 1694-1860 OO
Gotland Hamra 1714-1860 OO
Gotland Hangvar 1766-1860 OO
Gotland Havdhem 1675-1860 OO
Gotland Hejde 1734-1860 OO
Gotland Hejdeby 1721-1860 OO
Gotland Hejnum 1749-1860 OO
Gotland Hellvi 1738-1860 OO
Gotland Hemse 1684-1860 OO
Gotland Hogrän 1782-1860 OO
Gotland Hörsne med Bara 1685-1860 OO
Gotland Klinte 1681-1860 OO
Gotland Kräklingbo 1688-1860 OO
Gotland Källunge 1711-1860 OO
Gotland Lau 1686-1860 OO
Gotland Levide 1802-1860 OO
Gotland Linde 1731-1860 OO
Gotland Lojsta 1731-1860 OO
Gotland Lokrume 1737-1860 OO
Gotland Lummelunda 1665-1860 OO
Gotland Lye 1744-1859 OO
Gotland Lärbro 1737-1748,1766-1860 OO
Gotland Martebo 1665-1860 OO
Gotland Mästerby 1745-1860 OO
Gotland Norrlanda 1754-1860 OO
Gotland När 1686-1860 OO
Gotland Näs 1675-1860 OO
Gotland Okänd 1675-1860 OO
Gotland Othem 1724-1860 OO
Gotland Roma 1721-1860 OO
Gotland Rone 1680-1860 OO
Gotland Sanda 1744-1860 OO
Gotland Silte 1689-1860 OO
Gotland Sjonhem 1790-1859 OO
Gotland Sproge 1723-1860 OO
Gotland Stenkumla 1751-1860 OO
Gotland Stenkyrka 1687-1860 OO
Gotland Stånga 1682-1860 OO
Gotland Sundre 1776-1860 OO
Gotland Tingstäde 1688-1860 OO
Gotland Tofta 1730-1860 OO
Gotland Träkumla 1749-1859 OO
Gotland Vall 1782-1860 OO
Gotland Vallstena 1711-1860 OO
Gotland Vamlingbo 1775-1860 OO
Gotland Viklau 1705-1860 OO
Gotland Visby landsförsamling 1829-1860 OO
Gotland Visby stadsförsamling 1678-1860 OO
Gotland Vänge 1737-1860 OO
Gotland Väskinde 1686-1860 OO
Gotland Västergarn 1748-1860 OO
Gotland Västerhejde 1754-1860 OO
Gotland Väte 1735-1860 OO
Gotland Öja 1714-1860 OO
Gotland Östergarn 1718-1860 OO
Gävleborg Alfta 1800-1840 AD
Gävleborg Arbrå 1800-1840 AD
Gävleborg Bergsjö 1800-1840 AD
Gävleborg Bjuråker 1800-1840 AD
Gävleborg Bollnäs 1800-1841 AD
Gävleborg Delsbo 1800-1840 AD
Gävleborg Enånger 1800-1841 AD
Gävleborg Finska artilleriets kompanier i Gävle 1812-1813 AD
Gävleborg Forsa 1800-1815 AD
Gävleborg Färila 1800-1840 AD
Gävleborg Gnarp 1800-1840 AD
Gävleborg Gävle Heliga Trefaldighet 1800-1840 AD
Gävleborg Hamrånge 1800-1840 AD
Gävleborg Hanebo 1800-1840 AD
Gävleborg Harmånger 1800-1840 AD
Gävleborg Hassela 1800-1840 AD
Gävleborg Hedesunda 1800-1840 AD
Gävleborg Hille 1800-1840 AD
Gävleborg Hudiksvall 1800-1840 AD
Gävleborg Hälsingtuna 1800-1840 AD
Gävleborg Hög 1800-1840 AD
Gävleborg Högbo (Sandviken) 1800-1840 AD
Gävleborg Idenor 1800-1840 AD
Gävleborg Ilsbo 1800-1840 AD
Gävleborg Järvsö 1800-1840 AD
Gävleborg Jättendal 1800-1840 AD
Gävleborg Ljusdal 1800-1840 AD
Gävleborg Mo 1800-1840 AD
Gävleborg Nianfors 1800-1840 AD
Gävleborg Njutånger 1800-1840 AD
Gävleborg Norrala 1800-1840 AD
Gävleborg Norrbo 1800-1840 AD
Gävleborg Ovansjö 1800-1840 AD
Gävleborg Ovanåker 1800-1840 AD
Gävleborg Rengsjö 1800-1840 AD
Gävleborg Rogsta 1800-1840 AD
Gävleborg Segersta 1800-1840 AD
Gävleborg Skog 1800-1840 AD
Gävleborg Söderala 1800-1840 AD
Gävleborg Söderhamn 1800-1840 AD
Gävleborg Torsåker 1800-1840 AD
Gävleborg Trönö 1800-1840 AD
Gävleborg Undersvik 1800-1840 AD
Gävleborg Valbo 1800-1840 AD
Gävleborg Voxna 1800-1840 AD
Gävleborg Åmot 1800-1840 AD
Gävleborg Årsunda 1800-1840 AD
Gävleborg Österfärnebo 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Angered 1753-1773,1839-1845,1895-1938 SLD
Göteborgs och Bohus Askum 1653-1899 SLD
Göteborgs och Bohus Bergum 1742-1844 SLD
Göteborgs och Bohus Björlanda 1793-1937 SLD
Göteborgs och Bohus Brastad 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Bro 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Bäve 1920-1929 SLD
Göteborgs och Bohus Dragsmark 1685-1925 SLD
Göteborgs och Bohus Forshälla 1895-1936 SLD
Göteborgs och Bohus Foss 1690-1861 SLD
Göteborgs och Bohus Grebbestad 1893-1920 SLD
Göteborgs och Bohus Grinneröd 1689-1707,1747-1810 SLD
Göteborgs och Bohus Göteborgs Amiralitetsvarvsförsamling 1771-1820 SLD
Göteborgs och Bohus Göteborgs Christinæ Tyska 1726-1774 SLD
Göteborgs och Bohus Göteborgs Domkyrkoförsamling 1855-1881,1919-1936 SLD
Göteborgs och Bohus Göteborgs Haga 1883-1938 SLD
Göteborgs och Bohus Göteborgs Masthugg 1908-1929 SLD
Göteborgs och Bohus Göteborgs Oscar Fredrik 1883-1941 SLD
Göteborgs och Bohus Hogdal 1800-1813 AD
Göteborgs och Bohus Håby 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Kungshamn 1820-1896 SLD
Göteborgs och Bohus Kållered 1831-1951 SLD
Göteborgs och Bohus Käringön 1795-1798,1842-1850 SLD
Göteborgs och Bohus Landvetter 1687-1861 SLD
Göteborgs och Bohus Ljung 1747-1762,1895-1938 SLD
Göteborgs och Bohus Lommelanda 1800-1814 AD
Göteborgs och Bohus Lycke 1760-1799,1841-1897 SLD
Göteborgs och Bohus Lyse 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Lysekil 1801-1860 AD
Göteborgs och Bohus Marstrand 1731-1930 SLD
Göteborgs och Bohus Mo 1924-1934 SLD
Göteborgs och Bohus Morlanda 1711-1920 SLD
Göteborgs och Bohus Naverstad 1921-1935 SLD
Göteborgs och Bohus Norum 1690-1840 SLD
Göteborgs och Bohus Näsinge 1800-1814 AD
Göteborgs och Bohus Resteröd 1861-1894 SLD
Göteborgs och Bohus Råda 1861-1883 SLD
Göteborgs och Bohus Rönnäng 1797-1799,1921-1929 SLD
Göteborgs och Bohus Skee 1800-1821 AD
Göteborgs och Bohus Skredsvik 1689-1799 SLD
Göteborgs och Bohus Solberga 1831-1894 SLD
Göteborgs och Bohus Spekeröd 1690-1826 SLD
Göteborgs och Bohus Stala 1848-1849 SLD
Göteborgs och Bohus Stenkyrka 1748-1799,1841-1929 SLD
Göteborgs och Bohus Svarteborg 1662-1684,1800-1834 SLD, AD
Göteborgs och Bohus Säve 1926-1937 SLD
Göteborgs och Bohus Tanum 1719-1921 SLD
Göteborgs och Bohus Tegneby 1830-1860 SLD
Göteborgs och Bohus Tjärnö 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Torp 1688-1897 SLD
Göteborgs och Bohus Torsby 1760-1799,1841-1897 SLD
Göteborgs och Bohus Tossene 1662-1898 SLD
Göteborgs och Bohus Ucklum 1715-1765 SLD
Göteborgs och Bohus Uddevalla 1698-1860 SLD
Göteborgs och Bohus Valla 1692-1929 SLD
Göteborgs och Bohus Öckerö 1684-1895 SLD
Göteborgs och Bohus Ödsmål 1715-1838 SLD
Göteborgs och Bohus Örgryte 1935-1947 SLD
Göteborgs och Bohus, Älvsborg Råda 1884-1894 SLD
Halland Breared 1800-1806 AD
Halland Drängsered 1800-1802,1807-1808 AD
Halland Eftra 1800-1827 AD
Halland Eldsberga 1800-1840 AD
Halland Harplinge 1800-1824,1828-1831 AD
Halland Idala 1860-1897 SLD
Halland Knäred 1800-1830 AD
Halland Krogsered 1800-1802 AD
Halland Laholms landsförsamling 1851-1932 P
Halland Laholms stadsförsamling 1697-1909 P
Halland Landa 1688-1935 SLD
Halland Nösslinge 1800-1840 AD
Halland Skällinge 1800-1840 AD
Halland Slöinge 1800-1826 AD
Halland Stafsinge 1800-1831 AD
Halland Stamnared 1800-1840 AD
Halland Steninge 1803-1839 AD
Halland Söndrum 1800-1819 AD
Halland Tjärby 1800-1840 AD
Halland Tönnersjö 1800-1840 AD
Halland Valinge 1801-1840 AD
Halland Vapnö 1800-1806 AD
Halland Veinge 1800-1840 AD
Halland Vinberg 1800-1840 AD
Halland, Kristianstad Hishult 1800-1824 AD
Jönköping Adelöv 1800-1840 AD
Jönköping Almesåkra 1800-1840 AD
Jönköping Alseda 1800-1840 AD
Jönköping Anderstorp 1800-1840 AD
Jönköping Angerdshestra 1800-1840 AD
Jönköping Bankeryd 1804-1840 AD
Jönköping Barkeryd 1800-1840 AD
Jönköping Barnarp 1800-1840 AD
Jönköping Bellö 1800-1840 AD
Jönköping Björkö 1800-1840 AD
Jönköping Bondstorp 1800-1840 AD
Jönköping Bosebo 1805-1840 AD
Jönköping Bredaryd 1800-1840,1921-1927 KGF, AD
Jönköping Bredestad 1800-1840 AD
Jönköping Bringetofta 1800-1840 AD
Jönköping Burseryd 1800-1840 AD
Jönköping Byarum 1800-1840 AD
Jönköping Bäckaby 1800-1840 AD
Jönköping Bäckseda 1800-1840 AD
Jönköping Bälaryd 1800-1840 AD
Jönköping Dannäs 1800-1840,1860-1927 KGF, AD
Jönköping Edshult 1800-1840 AD
Jönköping Eksjö 1800-1840 AD
Jönköping Eksjö landsförsamling 1800-1840 AD
Jönköping Flisby 1800-1840 AD
Jönköping Forserum 1800-1841 AD
Jönköping Forsheda 1800-1840,1921-1927 KGF, AD
Jönköping Frinnaryd 1800-1840 AD
Jönköping Fryele 1800-1819,1822-1840,1898-1927 KGF, AD
Jönköping Fröderyd 1800-1840 AD
Jönköping Gislaved 1800-1840 AD
Jönköping Gnosjö 1800-1840 AD
Jönköping Gryteryd 1800-1840 AD
Jönköping Gränna 1800-1840 AD
Jönköping Gällaryd 1726-1927 AD, KGF
Jönköping Hagshult 1800-1840 AD
Jönköping Hakarp 1800-1840 AD
Jönköping Haurida 1800-1840 AD
Jönköping Hjälmseryd 1689-1927 KGF
Jönköping Hjärtlanda 1800-1840 AD
Jönköping Hult 1800-1840 AD
Jönköping Hultsjö 1703-1748,1800-1840 KGF, AD
Jönköping Hylletofta 1800-1840 AD
Jönköping Hånger 1800-1840,1860-1927 KGF, AD
Jönköping Hässleby 1801-1840 AD
Jönköping Höreda 1800-1840 AD
Jönköping Ingatorp 1800-1840 AD
Jönköping Järsnäs 1800-1840 AD
Jönköping Järstorp 1804-1840 AD
Jönköping Jönköpings Kristina 1800-1840 AD
Jönköping Jönköpings Sofia 1800-1840 AD
Jönköping Korsberga 1800-1840 AD
Jönköping Kråkshult 1800-1840 AD
Jönköping Kulltorp 1800-1840 AD
Jönköping Kållerstad 1800-1840 AD
Jönköping Källeryd 1800-1840 AD
Jönköping Kärda 1800-1840,1921-1927 KGF, AD
Jönköping Kävsjö 1804-1840 AD
Jönköping Lannaskede 1800-1840 AD
Jönköping Lekeryd 1800-1840 AD
Jönköping Lemnhult 1800-1837 AD
Jönköping Linderås 1800-1840 AD
Jönköping Ljungarum 1800-1806,1811-1840 AD
Jönköping Lommaryd 1800-1840 AD
Jönköping Malmbäck 1800-1840 AD
Jönköping Marbäck 1800-1840 AD
Jönköping Mellby 1800-1839 AD
Jönköping Mulseryd 1800-1811,1822-1840 AD
Jönköping Myresjö 1800-1840 AD
Jönköping Månsarp 1800-1840 AD
Jönköping Norra Ljunga 1800-1840 AD
Jönköping Norra Solberga 1800-1840 AD
Jönköping Nydala 1805-1840,1898-1904,1921-1927 KGF, AD
Jönköping Nye 1800-1840 AD
Jönköping Näsby 1800-1840 AD
Jönköping Näshult 1800-1813,1817-1840 AD
Jönköping Nässjö 1800-1840 AD
Jönköping Nävelsjö 1800-1840 AD
Jönköping Ramkvilla 1800-1840 AD
Jönköping Reftele 1800-1840 AD
Jönköping Rogberga 1800-1840 AD
Jönköping Rydaholm 1698-1709,1725-1927 KGF
Jönköping Sandseryd 1800-1839 AD
Jönköping Sandvik 1802-1839 AD
Jönköping Skede 1800-1840 AD
Jönköping Skepperstad 1800-1840 AD
Jönköping Skirö 1800-1840 AD
Jönköping Skärstad 1800-1840 AD
Jönköping Stenberga 1800-1813,1817-1840 AD
Jönköping Stengårdshult 1800-1840 AD
Jönköping Stockaryd 1800-1840 AD
Jönköping Svarttorp 1800-1840 AD
Jönköping Svenarum 1800-1840 AD
Jönköping Säby 1800-1840 AD
Jönköping Södra Hestra 1800-1840 AD
Jönköping Södra Solberga 1800-1837 AD
Jönköping Tofteryd 1800-1840 AD
Jönköping Torskinge 1800-1840,1921-1927 KGF, AD
Jönköping Tånnö 1860-1925 KGF
Jönköping Valdshult 1801-1840 AD
Jönköping Vallsjö 1800-1840 AD
Jönköping Vetlanda 1800-1840 AD
Jönköping Villstad 1800-1840 AD
Jönköping Vireda 1800-1840 AD
Jönköping Visingsö 1800-1840 AD
Jönköping Voxtorp 1898-1927 KGF
Jönköping Vrigstad 1800-1840 AD
Jönköping Våthult 1800-1840 AD
Jönköping Värnamo 1825-1840,1921-1927 KGF, AD
Jönköping Åker 1800-1840 AD
Jönköping Ås 1800-1840,1921-1927 KGF, AD
Jönköping Åsenhöga 1800-1840 AD
Jönköping Ödestugu 1800-1840 AD
Jönköping Öggestorp 1800-1840 AD
Jönköping Ökna 1800-1840 AD
Jönköping Ölmstad 1800-1840 AD
Jönköping Öreryd 1800-1840 AD
Jönköping, Kalmar Karlstorp 1800-1840 AD
Jönköping, Skaraborg Brandstorp 1800-1840 AD
Jönköping, Skaraborg Habo 1800-1840 AD
Jönköping, Skaraborg Nykyrka 1802-1840 AD
Jönköping, Skaraborg Sandhem 1800-1840 AD
Jönköping, Skaraborg Utvängstorp 1800-1810 AD
Jönköping, Skaraborg, Älvsborg Bjurbäck 1800-1840 AD
Jönköping, Skaraborg, Älvsborg Bottnaryd 1800-1840 AD
Jönköping, Älvsborg Norra Hestra 1800-1839 AD
Jönköping, Älvsborg Norra Unnaryd 1800-1840 AD
Jönköping, Östergötland Askeryd 1800-1840 AD
Kalmar Gärdslösa 1800-1838 AD
Kalmar Vissefjärda 1696-1788,1810-1919 KGF
Kristianstad Ausås 1800-1826 AD
Kristianstad Barkåkra 1826-1841 AD
Kristianstad Björnekulla 1800-1840 AD
Kristianstad Borrby 1800-1815 AD
Kristianstad Fagerhult 1800-1840 AD
Kristianstad Finja 1800-1808 AD
Kristianstad Gustav Adolf 1800-1820 AD
Kristianstad Hjärnarp 1800-1816 AD
Kristianstad Höja 1800-1811 AD
Kristianstad Hörja 1800-1808 AD
Kristianstad Linderöd 1800-1832 AD
Kristianstad Nymö 1828-1862 SLD
Kristianstad Nävlinge 1800-1814 AD
Kristianstad Oderljunga 1800-1840 AD
Kristianstad Onslunda 1800-1825 AD
Kristianstad Perstorp 1800-1816 AD
Kristianstad Ravlunda 1800-1818 AD
Kristianstad Rya 1800-1814,1921-1935 SLD, AD
Kristianstad Röke 1647-1894 SLD
Kristianstad Starby 1800-1811 AD
Kristianstad Stiby 1800-1840 AD
Kristianstad Södra Mellby 1800-1840 AD
Kristianstad Tosterup 1800-1806 AD
Kristianstad Tåstarp 1800-1816 AD
Kristianstad Vinslöv 1804-1814 AD
Kristianstad Vitaby 1800-1820 AD
Kristianstad Västra Karup 1801-1811 AD
Kristianstad Äsphult 1800-1832 AD
Kristianstad Örkelljunga 1722-1940 SLD
Kristianstad, Malmöhus Glemminge 1800-1806 AD
Kristianstad, Malmöhus Röstånga 1800-1825 AD
Kristianstad, Malmöhus Stenestad 1800-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Strövelstorp 1800-1826 AD
Kristianstad, Malmöhus Tranås 1800-1825 AD
Kristianstad, Malmöhus Västra Broby 1800-1840 AD
Kronoberg Agunnaryd 1612-1665,1691-1944 KGF
Kronoberg Algutsboda 1722-1944 KGF
Kronoberg Almundsryd 1721-1944 KGF
Kronoberg Aneboda 1688-1944 KGF
Kronoberg Angelstad 1697-1944 KGF
Kronoberg Annerstad 1708-1944 KGF
Kronoberg Aringsås 1726-1944 KGF
Kronoberg Asa 1741-1944 KGF
Kronoberg Berg 1755-1944 KGF
Kronoberg Berga 1680-1734,1746-1944 KGF
Kronoberg Bergunda 1694-1944 KGF
Kronoberg Blädinge 1688-1944 KGF
Kronoberg Bolmsö 1688-1944 KGF
Kronoberg Drev 1707-1944 KGF
Kronoberg Dädesjö 1713-1944 KGF
Kronoberg Dänningelanda 1731-1944 KGF
Kronoberg Dörarp 1680-1944 KGF
Kronoberg Eke 1720-1794 KGF
Kronoberg Ekeberga 1689-1723,1763-1944 KGF
Kronoberg Furuby 1678-1944 KGF
Kronoberg Granhult 1696-1850 KGF
Kronoberg Gårdsby 1704-1944 KGF
Kronoberg Göteryd 1689-1944 KGF
Kronoberg Hallaryd 1690-1944 KGF
Kronoberg Hamneda 1671-1944 KGF
Kronoberg Hemmesjö 1693-1944 KGF
Kronoberg Herråkra 1720-1944 KGF
Kronoberg Hinneryd 1712-1944 KGF
Kronoberg Hjortsberga 1774-1944 KGF
Kronoberg Hornaryd 1706-1944 KGF
Kronoberg Hovmantorp 1688-1944 KGF
Kronoberg Hälleberga 1751-1944 KGF
Kronoberg Härlunda 1689-1944 KGF
Kronoberg Härlöv 1688-1944 KGF
Kronoberg Jät 1678-1944 KGF
Kronoberg Kalvsvik 1698-1859 KGF
Kronoberg Kvenneberga 1775-1944 KGF
Kronoberg Kånna 1743-1944 KGF
Kronoberg Lekaryd 1688-1944 KGF
Kronoberg Lenhovda 1689-1944 KGF
Kronoberg Lidhult 1823-1944 KGF
Kronoberg Linneryd 1728-1944 KGF
Kronoberg Ljuder 1672-1944 KGF
Kronoberg Ljungby 1752-1944 KGF
Kronoberg Långasjö 1698-1944 KGF
Kronoberg Markaryd 1689-1716,1833-1836,1852-1944 KGF
Kronoberg Mistelås 1752-1944 KGF
Kronoberg Moheda 1688-1721,1735-1944 KGF
Kronoberg Nottebäck 1683-1744,1785-1944 KGF
Kronoberg Nöbbele 1696-1708,1730-1943 KGF
Kronoberg Nöttja 1689-1944 KGF
Kronoberg Odensjö 1701-1944 KGF
Kronoberg Ormesberga 1722-1944 KGF
Kronoberg Pjätteryd 1677-1944 KGF
Kronoberg Ryssby 1676-1944 KGF
Kronoberg Sjösås 1690-1944 KGF
Kronoberg Skatelöv 1680,1688-1944 KGF
Kronoberg Slätthög 1691-1944 KGF
Kronoberg Stenbrohult 1717-1944 KGF
Kronoberg Södra Ljunga 1671-1944 KGF
Kronoberg Södra Sandsjö 1673-1694,1732-1944 KGF
Kronoberg Söraby 1693-1944 KGF
Kronoberg Tannåker 1688-1944 KGF
Kronoberg Tegnaby 1777-1806,1821-1836 KGF
Kronoberg Tingsås 1686-1944 KGF
Kronoberg Tjureda 1743-1944 KGF
Kronoberg Tofta 1705-1785 KGF
Kronoberg Tolg 1742-1747,1753-1944 KGF
Kronoberg Torpa 1715-1944 KGF
Kronoberg Traryd 1689-1944 KGF
Kronoberg Tutaryd 1676-1944 KGF
Kronoberg Tävelsås 1706-1944 KGF
Kronoberg Urshult 1679-1944 KGF
Kronoberg Uråsa 1686-1944 KGF
Kronoberg Vederslöv 1689-1944 KGF
Kronoberg Virestad 1738-1944 KGF
Kronoberg Vislanda 1689-1944 KGF
Kronoberg Vittaryd 1689-1944 KGF
Kronoberg Vrå 1721-1944 KGF
Kronoberg Väckelsång 1686-1717,1728-1944 KGF
Kronoberg Västra Torsås 1689-1690,1720-1944 KGF
Kronoberg Växjö landsförsamling 1850-1940 KGF
Kronoberg Växjö stadsförsamling 1726-1944 KGF
Kronoberg Åseda 1784-1944 KGF
Kronoberg Älghult 1679-1944 KGF
Kronoberg Älmeboda 1687-1756,1774-1944 KGF
Kronoberg Älmhult 1905-1944 KGF
Kronoberg Öja 1696-1944 KGF
Kronoberg Öjaby 1693-1944 KGF
Kronoberg Ör 1688-1944 KGF
Kronoberg Östra Torsås 1712-1944 KGF
Malmöhus Barsebäck 1800-1806 AD
Malmöhus Bosarp 1800-1808 AD
Malmöhus Bosjökloster 1800-1816 AD
Malmöhus Bunkeflo 1800-1814 AD
Malmöhus Bösarp 1800-1829 AD
Malmöhus Dalby 1800 AD
Malmöhus Felestad 1805-1826 AD
Malmöhus Fulltofta 1800-1822 AD
Malmöhus Gullarp 1800-1814 AD
Malmöhus Hofterup 1800-1824 AD
Malmöhus Hyllie/Limhamn 1800-1814 AD
Malmöhus Höör 1800-1814 AD
Malmöhus Igelösa 1800-1814 AD
Malmöhus Kattarp 1800-1807 AD
Malmöhus Kågeröd 1800-1840 AD
Malmöhus Källs-Nöbbelöv 1800-1828 AD
Malmöhus Lackalänga 1800-1829 AD
Malmöhus Lilla Harrie 1800-1829 AD
Malmöhus Lockarp 1803-1840 AD
Malmöhus Lomma 1800-1821 AD
Malmöhus Malmö Caroli 1800-1805 AD
Malmöhus Munkarp 1800-1814 AD
Malmöhus Näshulta 1800-1814 AD
Malmöhus Odarslöv 1802-1814 AD
Malmöhus Remmarlöv 1800-1809 AD
Malmöhus Simlinge 1800-1803 AD
Malmöhus Skabersjö 1800-1840 AD
Malmöhus Skarhult 1800-1837 AD
Malmöhus Skivarp 1800-1813 AD
Malmöhus Stora Harrie 1800-1817 AD
Malmöhus Stävie 1800-1829 AD
Malmöhus Södra Åby 1800 AD
Malmöhus Tygelsjö 1800-1840 AD
Malmöhus Törringe 1800-1840 AD
Malmöhus Veberöd 1800-1814 AD
Malmöhus Vomb 1800-1817 AD
Malmöhus Välinge 1800-1809 AD
Malmöhus Västra Ingelstad 1800-1816 AD
Malmöhus Västra Klagstorp 1800-1840 AD
Malmöhus Västra Kärrstorp 1800-1811 AD
Malmöhus Västra Nöbbelöv 1800-1818 AD
Malmöhus Västra Sallerup 1800-1809 AD
Malmöhus Västra Strö 1800-1801,1860-1920 SLD, AD
Malmöhus Äspinge 1800-1822 AD
Malmöhus Öja 1800-1840 AD
Malmöhus Örtofta 1800-1829 AD
Malmöhus Östra Grevie 1800-1828 AD
Malmöhus Östra Strö 1800-1836 AD
Norrbotten Nederluleå 1706-1716,1718-1936 LBFF, P
Skaraborg Acklinga 1747-1897 SLD
Skaraborg Agnetorp 1691-1729,1743-1828 SLD
Skaraborg Baltak 1747-1827 SLD
Skaraborg Björkäng 1860-1920 SLD
Skaraborg Forshem 1688-1699 SLD
Skaraborg Fredsberg 1860-1920 SLD
Skaraborg Fredsberg past. 1788-1817,1840-1860 SLD
Skaraborg Fridene 1727-1769,1860-1920 SLD
Skaraborg Fröjered 1727-1920 SLD
Skaraborg Fägre 1800-1840 AD
Skaraborg Götene 1835-1840 AD
Skaraborg Hasslösa 1800-1806 AD
Skaraborg Holmestad 1835-1840 AD
Skaraborg Hällum 1667-1713 SLD
Skaraborg Kungslena 1747-1799,1840-1850,1860-1920 SLD
Skaraborg Ledsjö 1835-1840 AD
Skaraborg Lindärva 1800-1804,1807 AD
Skaraborg Skarstad 1667-1920 SLD
Skaraborg Sävare 1800-1806 AD
Skaraborg Trästena 1800-1833 AD
Skaraborg Vara 1673-1714,1860-1920 SLD
Skaraborg Vara Köping 1894-1920 SLD
Skaraborg Varv 1688-1705,1748-1920 SLD
Skaraborg Velinga 1680-1925 SLD
Skaraborg Vättlösa 1835-1840 AD
Skaraborg Önum 1688-1714,1860-1920 SLD
Stockholm Botkyrka 1664-1900 BSF
Stockholm Danderyd 1800-1840 AD
Stockholm Edebo 1800-1807 AD
Stockholm Edsbro 1850-1910 NSFF
Stockholm Estuna 1850-1884,1890-1910 NSFF
Stockholm Frötuna 1850-1906 NSFF
Stockholm Gottröra 1800-1803 AD
Stockholm Gräsö 1898-1932 SLD
Stockholm Grödinge 1798-1900 BSF
Stockholm Huddinge 1765-1901 BSF
Stockholm Husby-Sjuhundra 1800-1816,1850-1909 NSFF, AD
Stockholm Husby-Ärlinghundra 1800-1833 AD
Stockholm Håtuna 1841-1863 SLD
Stockholm Häverö 1850-1910 NSFF
Stockholm Hölö 1686-1900 SSff
Stockholm Lidingö 1800-1820 AD
Stockholm Lohärad 1850-1910 NSFF
Stockholm Länna 1850-1909 NSFF
Stockholm Malsta 1850-1909 NSFF
Stockholm Mörkö 1719-1900 SSff
Stockholm Nacka 1800-1840 AD
Stockholm Norrtälje 1850-1906 NSFF
Stockholm Närtuna 1800-1803 AD
Stockholm Riala 1850-1909 NSFF
Stockholm Rimbo 1850-1910 NSFF
Stockholm Roslags-Bro 1850-1909 NSFF
Stockholm Rådmansö 1850-1909 NSFF
Stockholm 1850-1909 NSFF
Stockholm Salem 1724-1739,1756-1900 BSF
Stockholm Skederid 1850-1909 NSFF
Stockholm Storkyrkoförsamlingen 1609-1700 SLD
Stockholm Söderby-Karl 1850-1910 NSFF
Stockholm Södertälje landsförsamling 1805-1900 SSff
Stockholm Södertälje stadsförsamling 1719-1904 SSff
Stockholm Taxinge 1771-1900 SSff
Stockholm Turinge 1702-1713,1731-1734,1749-1900 SSff
Stockholm Tveta 1689-1901 SSff
Stockholm Ununge 1850-1910 NSFF
Stockholm Valö 1835-1840 AD
Stockholm Vårdinge 1665-1901 SSff
Stockholm Väddö 1850-1909 NSFF
Stockholm Ytterenhörna 1705-1900 SSff
Stockholm Ytterjärna 1756-1900 SSff
Stockholm Överenhörna 1703-1900 SSff
Stockholm Överjärna 1688-1710,1755-1900 SSff
Stockholm, Uppsala Lagga 1742-1860 SLD
Södermanland Barva 1756-1944 ESSF
Södermanland Bergshammar 1680-1920 NOSFF
Södermanland Bettna 1703-1894 KFV
Södermanland Björkvik 1686-1894 KFV
Södermanland Björnlunda 1731-1920 NOSFF
Södermanland Blacksta o Vadsbro 1689-1894 KFV
Södermanland Bogsta 1732-1753,1773-1920 NOSFF
Södermanland Bälinge 1688-1920 NOSFF
Södermanland Bärbo 1738-1920 NOSFF
Södermanland Dillnäs 1692-1920 NOSFF
Södermanland Dunker 1666-1894 KFV
Södermanland Eskilstuna 1663-1689,1731-1876 ESSF
Södermanland Eskilstuna Fors 1876-1883,1887-1970 ESSF
Södermanland Eskilstuna Kloster 1876-1882,1887-1962 ESSF
Södermanland Eskilstuna stadsförsamling 1835-1931 ESSF
Södermanland Flen 1798-1894 KFV
Södermanland Floda 1686-1894 KFV
Södermanland Forssa Årdala 1712-1734,1746-1894 KFV
Södermanland Frustuna 1730-1920 NOSFF
Södermanland Gillberga 1692-1700,1711-1942 ESSF
Södermanland Gryt 1695-1702,1723-1920 NOSFF
Södermanland Gåsinge 1690-1920 NOSFF
Södermanland Halla 1736-1920 NOSFF
Södermanland Hammarby 1696-1943 ESSF
Södermanland Helgesta 1689-1894 KFV
Södermanland Helgona 1884-1898 NOSFF
Södermanland Husby-Oppunda 1671-1693,1710-1920 NOSFF
Södermanland Husby-Rekarne 1670-1970 ESSF
Södermanland Hyltinge 1692-1894 KFV
Södermanland Julita 1712-1894 KFV
Södermanland Jäder 1665-1949 ESSF
Södermanland Kattnäs 1814-1920 NOSFF
Södermanland Kila 1670-1699,1730-1920 NOSFF
Södermanland Kjula 1696-1703,1712-1965 ESSF
Södermanland Lerbo 1666-1712,1721-1894 KFV
Södermanland Lid 1688-1920 NOSFF
Södermanland Lilla Malma 1688-1701,1715-1894 KFV
Södermanland Lilla Mellösa 1738-1894 KFV
Södermanland Lista 1726-1940 ESSF
Södermanland Ludgo 1684-1700,1713-1751,1774-1920 NOSFF
Södermanland Lunda 1685-1920 NOSFF
Södermanland Lästringe 1715-1920 NOSFF
Södermanland Nykyrka 1795-1920 NOSFF
Södermanland Nyköpings Alla Helgona 1735-1920 NOSFF
Södermanland Nyköpings Sankt Nicolai 1780-1920 NOSFF
Södermanland Näshulta 1691-1712,1740-1969 ESSF
Södermanland Ripsa 1688-1738,1765-1920 NOSFF
Södermanland Runtuna 1705-1920 NOSFF
Södermanland Råby-Rekarne 1743-1943 ESSF
Södermanland Råby-Rönö 1738-1751,1763-1920 NOSFF
Södermanland Sköldinge 1690-1894 KFV
Södermanland Spelvik 1685-1920 NOSFF
Södermanland Stenkvista 1774-1969 ESSF
Södermanland Stigtomta 1698-1705,1746-1769,1782-1920 NOSFF
Södermanland Stora Malm 1691-1894 KFV
Södermanland Sundby 1695-1943 ESSF
Södermanland Svärta 1682-1799,1818-1920 NOSFF
Södermanland Sättersta 1673-1920 NOSFF
Södermanland Torshälla 1674-1722,1737-1834,1895-1970 ESSF
Södermanland Torshälla landsförsamling 1835-1970 ESSF
Södermanland Torshälla stadsförsamling 1835-1894 ESSF
Södermanland Torsåker 1769-1920 NOSFF
Södermanland Trosa landsförsamling 1701-1920 NOSFF
Södermanland Trosa stadsförsamling 1691-1920 NOSFF
Södermanland Tumbo 1740-1969 ESSF
Södermanland Tuna 1680-1920 NOSFF
Södermanland Tunaberg 1680-1920 NOSFF
Södermanland Tystberga 1722-1920 NOSFF
Södermanland Vadsbro o Blacksta 1667-1723,1748-1814,1848-1894 KFV
Södermanland Vagnhärad 1668-1920 NOSFF
Södermanland Vallby 1774-1964 ESSF
Södermanland Vansö 1703-1960 SLD
Södermanland Vrena 1763-1920 NOSFF
Södermanland Västerljung 1713-1920 NOSFF
Södermanland Västermo 1806-1969 ESSF
Södermanland Västra Vingåker 1666-1895 KFV
Södermanland Ytterselö 1669-1939 SLD
Södermanland Årdala o Forssa 1695-1697,1710-1894 KFV
Södermanland Ärla 1674-1944 ESSF
Södermanland Öja 1693-1972 ESSF
Södermanland Österåker 1665-1894 KFV
Södermanland Östra Vingåker 1670-1894 KFV
Södermanland Överselö 1670-1929 SLD
Uppsala Börstil 1861-1894 SLD
Uppsala Hagby 1768-1894 SLD
Uppsala Hjälsta 1770-1797,1803-1861 SLD
Uppsala Holm 1763-1894 SLD
Uppsala Husby-Långhundra 1789-1833,1862-1888 SLD
Uppsala Härkeberga 1725-1890 SLD
Uppsala Jumkil 1784-1853 SLD
Uppsala Järlåsa 1753-1826,1861-1894 SLD
Uppsala Kalmar 1800-1886 SLD
Uppsala Knutby 1768-1889 SLD
Uppsala Kungs-Husby 1764-1861 SLD
Uppsala Kungsängen 1763-1799,1841-1894 SLD
Uppsala Lagga 1861-1895 SLD
Uppsala Lena 1789-1894 SLD
Uppsala Litslena 1751-1894 SLD
Uppsala Långtora 1733-1851,1862-1888 SLD
Uppsala Löt 1767-1861 SLD
Uppsala Tolfta 1895-1930 SLD
Uppsala Valö 1795-1835,1860-1897 SLD
Uppsala Österlövsta 1702-1789,1861-1880 SLD
Uppsala, Västmanland Härnevi 1834-1840 AD
Värmland Alster 1805-1969 VSFF
Värmland Arvika landsförsamling 1830-1848,1860-1920 VSFF
Värmland Arvika stadsförsamling 1815-1847,1860-1920 VSFF
Värmland Bjurtjärn 1820-1900 VSFF
Värmland Boda 1690-1930 VSFF
Värmland Bogen 1851-1969 VSFF
Värmland Borgvik 1719-1910 VSFF
Värmland Botilsäter 1721-1773,1784-1969 VSFF
Värmland Brattfors 1743-1900 VSFF
Värmland Bro 1692-1723,1781-1969 VSFF
Värmland Brunskog 1691-1930 VSFF
Värmland By 1689-1942 VSFF
Värmland Dalby 1696-1701,1715-1900 VSFF
Värmland Ed 1699-1970 VSFF
Värmland Ekshärad 1687-1957 VSFF
Värmland Eskilsäter 1688-1757,1778-1812,1822-1968 VSFF
Värmland Forshaga 1908-1969 VSFF
Värmland Färnebo 1718-1901 VSFF
Värmland Gillberga 1688-1969 VSFF
Värmland Glava 1699-1920 VSFF
Värmland Grava 1688-1705,1720-1931 VSFF
Värmland Grums 1728-1932 VSFF
Värmland Gräsmark 1750-1949 VSFF
Värmland Gunnarskog 1688-1969 VSFF
Värmland Gustav Adolf 1819,1829-1970 VSFF
Värmland Gåsborn 1695-1950 VSFF
Värmland Hammarö 1734-1919 VSFF
Värmland Holmedal 1717-1948 VSFF
Värmland Huggenäs 1761-1969 VSFF
Värmland Högerud 1697-1969 VSFF
Värmland Järnskog 1689-1763,1815-1931 VSFF
Värmland Karlanda 1694-1704,1767-1969 VSFF
Värmland Kila 1689-1700,1717-1968 VSFF
Värmland Kristinehamn 1701-1948 VSFF
Värmland Kroppa 1722-1759,1785-1900 VSFF
Värmland Lekvattnet 1851-1949 VSFF
Värmland Lungsund 1687-1969 VSFF
Värmland Lysvik 1697-1960 VSFF
Värmland Långserud 1693-1969 VSFF
Värmland Mangskog 1714-1949 VSFF
Värmland Millesvik 1688-1967 VSFF
Värmland Munkfors 1918-1969 VSFF
Värmland Nedre Ullerud 1671-1970 VSFF
Värmland Nor 1779-1970 VSFF
Värmland Nordmark 1731-1822 VSFF
Värmland Norra Finnskoga 1832-1900 VSFF
Värmland Norra Ny 1688-1746,1860-1920 VSFF, SLD
Värmland Ny 1688-1969 VSFF
Värmland Nyed 1707-1715,1741-1970 VSFF
Värmland Nyskoga 1873-1969 VSFF
Värmland Rudskoga 1689-1900 VSFF
Värmland Rämmen 1793-1970 VSFF
Värmland Segerstad 1746-1969 VSFF
Värmland Silbodal 1709-1920 VSFF
Värmland Sillerud 1683-1783,1824-1969 VSFF
Värmland Stavnäs 1687-1920 VSFF
Värmland Stora Kil 1675-1779,1816-1970 VSFF
Värmland Storfors 1944-1961 VSFF
Värmland Sunne 1669-1949 VSFF
Värmland Sunnemo 1725-1954 VSFF
Värmland Svanskog 1693-1721,1739-1920 VSFF
Värmland Säffle 1895-1920 VSFF
Värmland Södra Finnskoga 1825-1949 VSFF
Värmland Södra Ny 1739-1965 VSFF
Värmland Södra Råda 1685-1900 VSFF
Värmland Trankil 1769-1969 VSFF
Värmland Tveta 1730-1766,1778-1969 VSFF
Värmland Töcksmark 1717-1969 VSFF
Värmland Varnum 1701-1947 VSFF
Värmland Visnum 1706-1900 VSFF
Värmland Visnums-Kil 1706-1969 VSFF
Värmland Vitsand 1824-1940 VSFF
Värmland Värmskog 1679-1970 VSFF
Värmland Väse 1683-1930 VSFF
Värmland Västra Fågelvik 1717-1969 VSFF
Värmland Västra Ämtervik 1690-1810,1825-1970 VSFF
Värmland Älgå 1688-1969 VSFF
Värmland Älvsbacka 1732-1969 VSFF
Värmland Ölme 1674-1696,1744-1920 VSFF
Värmland Ölserud 1754-1968 VSFF
Värmland Östmark 1765-1951 VSFF
Värmland Östra Fågelvik 1688-1969 VSFF
Värmland Östra Ämtervik 1717-1970 VSFF
Värmland Övre Ullerud 1671-1969 VSFF
Västerbotten Vännäs 1827-1828 AD
Västmanland Irsta 1800-1840 AD
Älvsborg Alingsås landsförsamling 1688-1730 SLD
Älvsborg Askelanda 1800-1840 AD
Älvsborg Bergstena 1800-1827 AD
Älvsborg Bolstad 1800-1840 AD
Älvsborg Bälinge 1733-1783 SLD
Älvsborg Dals-Ed 1706-1806 SLD
Älvsborg Eggvena 1871-1929 SLD
Älvsborg Erikstad 1800-1840 AD
Älvsborg Erska 1800-1840 AD
Älvsborg Fors 1800-1832 AD
Älvsborg Fullerstad 1800-1827 AD
Älvsborg Fuxerna 1801-1831 AD
Älvsborg Färgelanda 1693-1861 SLD
Älvsborg Fölene 1873-1930 SLD
Älvsborg Gestad 1763-1840 SLD, AD
Älvsborg Grinstad 1800-1840 AD
Älvsborg Grude 1896-1934 SLD
Älvsborg Hemsjö 1688-1730 SLD
Älvsborg Herrljunga 1758-1931 SLD
Älvsborg Hov 1800-1818,1862-1895 SLD
Älvsborg Kvinnestad 1800-1840 AD
Älvsborg Källunga 1800-1818 AD
Älvsborg Lagmansred 1800-1840 AD
Älvsborg Lena 1800-1840 AD
Älvsborg Lerum 1841-1922 SLD
Älvsborg Ljur 1800-1840 AD
Älvsborg Långared 1800-1828 AD
Älvsborg Magra 1800-1809,1812-1840 AD
Älvsborg Mo 1703-1735,1761-1827 SLD
Älvsborg Norra Säm 1802-1818 AD
Älvsborg Nårunga 1800-1840 AD
Älvsborg Nödinge 1688-1920 SLD
Älvsborg Ornunga 1800-1840 AD
Älvsborg Remmene 1871-1895 SLD
Älvsborg Rommele 1800-1840 AD
Älvsborg Råggärd 1687-1860 SLD
Älvsborg Rångedala 1809-1840 AD
Älvsborg Rännelanda 1725-1860 SLD
Älvsborg Sandhult 1790-1799,1841-1936 SLD
Älvsborg Seglora 1681-1799,1841-1897 SLD
Älvsborg Skallsjö 1692-1716,1729-1799 SLD
Älvsborg Skepplanda 1693-1920 SLD
Älvsborg Skogsbygden 1820 AD
Älvsborg Skölvene 1800-1818 AD
Älvsborg Starrkärr 1688-1920 SLD
Älvsborg Steneby 1688-1889 SLD
Älvsborg Stora Lundby 1689-1792 SLD
Älvsborg Stora Mellby 1800-1840,1860-1920 SLD, AD
Älvsborg Svanskog 1861-1890 VSFF
Älvsborg Tarsled 1872-1894 SLD
Älvsborg Toarp 1809-1840 AD
Älvsborg Tydje 1769-1824 SLD
Älvsborg Tärby 1810-1840 AD
Älvsborg Töftedal 1706-1940 SLD
Älvsborg Töllsjö 1747-1799,1841-1938 SLD
Älvsborg Tösse 1830-1860 SLD
Älvsborg Tösse med Tydje 1782-1829 SLD
Älvsborg Upphärad 1800-1831 AD
Älvsborg Varnum 1809-1840 AD
Älvsborg Vänga 1688-1693 SLD
Älvsborg Västerlanda 1686-1865 SLD
Älvsborg Ånimskog 1779-1799,1841-1860 SLD
Älvsborg Äspered 1809-1840 AD
Älvsborg Ödenäs 1698-1861 SLD
Älvsborg Ödskölt 1734-1860 SLD
Älvsborg Ör 1707-1930 SLD
Örebro Asker 1852-1854 SLD
Örebro Finnerödja 1841-1895 SLD
Örebro Karlskoga 1702-1794 VSFF
Örebro Rockesholms bruksförsamling 1800-1840 AD
Östergötland Fornåsa 1803-1835 SLD
Östergötland Hällestad 1636-1639,1650-1748 SLD
Östergötland Kärna 1808-1860 SLD
Östergötland Regna 1645-1778 SLD
Östergötland Risinge 1633-1697 SLD
Östergötland Skedevi 1763-1799 SLD

ANTAL FÄRGBILDER

87 278 031

Mer info om våra färgbilder

  Varukorg



Starta programmet